107,6 FM

Płk Marek Majocha: Patrioty będą na Śląsku

Prawdopodobnie za 3 lata amerykańskie wyrzutnie rakiet Patriot będą stacjonować także w na Śląsku – mówił w Radiu eM pułkownik Marek Majocha, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach.

Płk Marek Majocha: Patrioty będą na Śląsku
Radio eM

20 lat obecności w NATO bardzo zmieniło naszą armię, która nadal cały czas się zmienia – mówił w „Rozmowie poranka” płk Marek Majocha, przypominając, że na początku 1999 roku wydatki budżetu państwa na obronność wynosiły 1,95 % PKB, a w 2024 r. mają wynieść 2,5 % PKB. Cały czas Polska pozyskuje nowoczesny sprzęt. Przy tej okazji szef WSzW zapowiedział, że prawdopodobnie na Śląsku będzie stacjonować amerykańska wyrzutnia rakiet Patriot, ponieważ 34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej został włączony do programu Wisła.

Wymieniając zadania wojska w woj. śląskim na najbliższy czas, płk Marek Majocha wskazał na dwie sprawy: uzupełnienie sprzętu i ludzi w jednostkach na czas wojny, a w zakresie pokojowym promocja służby wojskowej. Już teraz to ostatnie zadanie z powodzeniem realizowane jest poprzez klasy mundurowe i Legię Akademicką, a także stworzoną niedawno 13. Śląską Brygadę Obrony Terytorialnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy