107,6 FM

Co łączy Całun Turyński i obraz "Jezu, ufam Tobie"?

Film Michała Kondrata „Miłość i Miłosierdzie” to opowieść o św. Faustynie, mistyczce i wizjonerce, apostołce Bożego Miłosierdzia. W tle - fascynująca historia polskiego obrazu, który przedstawia wizerunek Chrystusa oraz dowody naukowe na jego zgodność z Całunem Turyńskim i chustą z Oviedo.

MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE - oficjalny zwiastun filmu
KinoSwiatPL
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Eugeniusz_Pomorze_
  16.03.2019 18:04
  www.milosierdzie.info.pl/milosierdzie-boga-w-dzielach-jego/80-tom-2/326-65-zlozenie-do-grobu-ciala-pana-jezusa.html
 • Eugeniusz_Pomorze_
  16.03.2019 22:51
  Gościu, wg Ciebie, jak rozumiem to Ty podajesz prawdę ewangeliczną. Piszesz, że "Ewangelia jasno wskazuje, że przy pogrzebie nie było matki Jezusa." I tu się bardzo mylisz, bo żeby twierdzić, że "Ewangelia na coś JASNO WSKAZUJE", to to coś musi być rzeczywiście jasno wskazane! Nie możesz twierdzić, że Ewangelia coś mówi, jeżeli nie jest to WPROST napisane. Jeżeli więc dla przykładu Św. Mateusz wymienia, że: ".59 Józef zabrał ciało, owinął je w czyste płótno 60 i złożył w swoim nowym grobie, który kazał wykuć w skale. Przed wejściem do grobu zatoczył duży kamień i odszedł. 61 Lecz Maria Magdalena i druga Maria pozostały tam, siedząc naprzeciw grobu.".(Mt 27, 59-61). Żeby jednak jasne było, że Najświętszej Maryi Panny rzeczywiście na 100 proc. tam nie było, to Św. Mateusz musiałby wyraźnie napisać, że: "Matki Jezusa przy Jego pogrzebie nie było.", a tak przecież nie napisał! Wniosek - jeśli coś nie zostało w Ewangeliach napisane nie oznacza, że tego nie było, a jedynie, że nie zostało to napisane! Nie można o czymś twierdzić, jako o "prawdzie ewangelicznej", jeśli nie jest się tego w 100 procentach pewnym. I druga sprawa - dlaczego właściwie napisałeś w pierwszym swoim wpisie: "...sam Całun Turyński nie jest zgodny z Ewangelią."? Jakie kierowały Tobą intencje? - Chciałbym wierzyć, że wyłącznie dobre, ale powinieneś wiedzieć, że wielu NIEZORIENTOWANYCH może wziąć Twoje prywatne opinie dosłownie za "prawdę ewangeliczną" i zamiast wierzyć Kościołowi, może zacząć go podejrzewać o jakieś manipulacje, chęć ukrywania "prawdy ewangelicznej" i wreszcie kłamstwa, co z kolei może skutkować odejściem od Kościoła, a w końcu nawet brakiem zbawienia...! Nie bierz, proszę, na siebie takiej odpowiedzialności. Pozdrawiam.
 • Ignis
  18.03.2019 17:10
  Jest tyle rzeczy, które wskazują, że Całun jest płótnem, w które owinięty był Pan Jezus po swojej śmierci, że naprawdę trzeba pewnego rodzaju zacietrzewienia czy niedowidzenia, by twierdzić, że jest inaczej. Oczywiście, Kościół nie wypowiada się wprost o Całunie jako płótnie Pana Jezusa, ale choćby św. Jan Paweł II już tak. Powiedział o Całunie jako "wstrząsającej ikonie męki Chrystusa" (24 V 1998 r., Turyn), przy czym to tylko mały fragment wypowiedzi tego papieża o Całunie.
 • Ignis
  22.03.2019 13:49
  Dremor napisał: "Skoro Całun był takim jednoznacznym i niepodważalnym dowodem na Zmartwychwstanie, to dlaczego nie pokazano go Tomaszowi?" Skąd wiadomo, że nie pokazano? I w ogóle po co to pytanie skoro Tomasz nie uwierzył naocznym świadkom spotkania Pana Jezusa, których przecież znał bardzo dobrze - powiedział, że nie uwierzy dopóki nie włoży palca w miejsce gwoździ: "Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę» (J 20, 24-25). Co by dało okazanie mu Całunu wobec tego, co napisano w Piśmie Św.? Po co takie talmudyczno-dialektyczne drążenie wszelkich możliwych zarzutów wobec Całunu?
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama