107,6 FM

Kraków. Na Wawelu zginął robotnik

Podczas prac na zboczu wzgórza wawelskiego zginął dziś 45-letni robotnik. Zasypała go ziemia z wykopu przy murze oporowym Zamku Królewskiego.

O wypadku poinformowała małopolska policja. Gdy mężczyzna pracował w wykopie, osunęła się nań ziemia, przysypując go. Mimo wydobycia spod zwałów i godzinnej reanimacji, robotnik zmarł. Był jednym z kilkunastu pracowników, którzy dziś rano pracowali na zboczu wawelskim.

Wypadek zdarzył się na północnym stoku Wawelu od strony ul. Podzamcze, który jest tam wzmacniany, m.in. przez likwidację samosiejek drzew i krzewów oraz poprawę stanu technicznego muru oporowego.

Sprawę badają policja, nadzór budowlany i Państwowa Inspekcja Pracy.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama