107,6 FM

Papież: Modlitwą i gestami pokoju przeciwstawiajmy się nienawiści i przemocy

Do zjednoczenia się przez modlitwę i gesty pokoju, by przeciwstawić się nienawiści i przemocy - zachęcił Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie odnosząc się do piątkowego ataku na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii. Papież zapewnił o modlitwie za zmarłych i rannych oraz członków ich rodzin.

"W tych dniach, do cierpienia ze względu na wojny i konflikty, które nieustannie nękają ludzkość, dołączył się ból z powodu ofiar straszliwego ataku na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii. Modlę się za zmarłych i rannych oraz członków ich rodzin. Wyrażam moją solidarność z braćmi muzułmanami, z tą wspólnotą religijną i obywatelską. Ponawiam zachętę do zjednoczenia się przez modlitwę i gesty pokoju, by przeciwstawić się nienawiści i przemocy" - powiedział Franciszek i poprosił o modlitwę w ciszy za braci muzułmanów.

W ataku na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii 15 marca życie straciło 50 osób, a rannych zostało kilkadziesiąt. Był to najkrwawszy akt terrorystyczny w historii tego kraju.

« 1 »
 • gut
  17.03.2019 14:04
  /Dobry przyjaciel widzi pierwszą łzę, łapie drugą i powstrzymuje trzecią./
  /Autor Nieznany/
  doceń 2
 • podaj nick
  17.03.2019 17:42
  czemuż to liczne informacje o chrześcijanach ginących w różnych rejonach świata w podobnych okolicznościach nie pobudzają do refleksji i podobnych wypowiedzi
  doceń 4
 • Damian
  17.03.2019 21:02
  A o zabitych chrześcijaninach w Nigerii cisza
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama