107,6 FM

Strzelanina w Utrechcie, jest ofiara śmiertelna i wielu rannych

Jedna osoba zginęła, a kilka osób zostało rannych w poniedziałek w ataku z użyciem broni palnej w tramwaju w Utrechcie w środkowej Holandii. Napastnik wciąż jest na wolności. Policja twierdzi, że atak mógł mieć podłoże terrorystyczne.

Napastnik otworzył ogień w tramwaju w jednej z dzielnic mieszkalnych w zachodniej części Utrechtu. Na miejsce zdarzenia przybyły służby ratownicze i policja, do akcji skierowano m.in. trzy śmigłowce.

Premier Holandii Mark Rutte wyraził głębokie zaniepokojenie i poinformował o kryzysowym posiedzeniu rządu zwołanym z powodu strzelaniny.

W następstwie ataku w prowincji Utrecht władze ogłosiły najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego. Poziom zagrożenia został podniesiony w szkołach, meczetach, a także w komunikacji miejskiej.

Holenderska policja poinformowała, że zwiększono środki bezpieczeństwa na lotniskach oraz w głównych budynkach administracji publicznej w całym kraju.

Policja przekazała, że prowadzi pościg za napastnikiem z użyciem "wszelkich możliwych środków". Siły antyterrorystyczne otoczyły budynek znajdujący się niedaleko miejsca, gdzie doszło do ataku w tramwaju.

Tymczasem szef holenderskiej agencji do walki z terroryzmem poinformował o strzelaninach w kilku miejscach w Utrechcie; więcej szczegółów na razie nie podano.

Władze miejskie zwróciły się do mieszkańców, żeby nie opuszczali domów, informując że nie można wykluczyć incydentów i że policja poszukuje sprawcy.

 

« 1 »
 • Margo
  18.03.2019 11:55
  Ale oczywiście był to rodowity Holender, bo nie kto inny:)
 • Atena
  18.03.2019 14:23
  Juz udostepnili zdjecie osoby ktorej poszukuja, urodzony w Turcji...
  doceń 1
 • HOLOKAUST HINDUSÓW
  18.03.2019 15:59
  Kwitnie "radosne" multi-kulti w POstępowej do "bólu" Holandii. By żyło się lepiej oczywiście. A to dopiero uwerturka.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama