107,6 FM

Utrudnienia dla pasażerów kolei na linii Rybnik-Katowice

Przez miesiąc będzie działa autobusowa komunikacja zastępcza. Powód: zamknięty fragment linii kolejowej między Mikołowem i Leszczynami, gdzie trwa odbudowa mijanki.

Przez miesiąc (od poniedziałku 18 marca) z utrudnieniami muszą się liczyć pasażerowie kolei korzystający z połączenia między Katowicami a Rybnikiem. Powodem jest zamknięcie fragmentu linii kolejowej między Mikołowem i Leszczynami. W tym miejscu trwają prace remontowe, związane m.in. z odbudową mijanki na tym jednotorowym odcinku, na przystanku Łaziska Górne Brada.

Jak wynika z informacji Kolei Śląskich, pasażerowie korzystający z linii S7 i S71 tego przewoźnika muszą pamiętać w okresie od 18 marca do 18 kwietnia o wprowadzeniu na odcinku linii kolejowej nr 140 stałej zastępczej komunikacji autobusowej.

Pociągi KŚ kursują w tym czasie tylko na odcinkach z Katowic do Mikołowa oraz z Leszczyn do Rybnika i dalej, w zależności od relacji, do Wodzisławia Śląskiego, Raciborza czy Bohumina. Dodatkowo za pociągi regionalne uruchamiane są bezpośrednie autobusy z Katowic do Leszczyn, inne autobusy obsługują stacje i przystanki na zamkniętym odcinku Mikołów-Leszczyny.

Natomiast PKP Intercity uruchamia zastępcze połączenia autobusowe m.in. w relacji Katowice-Rybnik-Wodzisław Śląski. Przewozy Regionalne za swoje pojedyncze kursy w tym rejonie uruchamiają autobusowe połączenie Katowice-Leszczyny.

Budowa mijanki przy przystanku Łaziska Górne Brada, między stacjami Mikołów i Orzesze, dla spółki PKP Polskie Linie Kolejowe była jednym z od dawna planowanych zadań. W przeszłości tory biegły z obu stron tamtejszego peronu, obecnie tylko z jednej. Odbudowa mijanki ma zwiększyć elastyczność prowadzenia ruchu pociągów na tej silnie obciążonej jednotorowej linii.

Samorządy subregionu zachodniego woj. śląskiego od dłuższego czasu zabiegają o poprawę warunków prowadzenia ruchu na jednotorowej linii do Katowic. Same zapewniają też dodatkowe połączenia w obrębie subregionu, dofinansowując aglomeracyjne pociągi między Rybnikiem i Wodzisławiem Śląskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama