107,6 FM

Klepacka: Nie mam nic do gejów i lesbijek, tylko do przywilejów wynikających z Karty LGBT+

Nie mam bezpośrednio nic do gejów i lesbijek, tylko do karty i przywilejów wynikających z przynależności do LGBT. Tak mówiłam i zdania nie zmieniam - napisała we wtorek na swoim facebookowym profilu windsurferka Zofia Klepacka.

Klepacka odniosła się do tzw. deklaracji LGBT+, podpisanej w połowie lutego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. "Mówię kategorycznie NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski" - napisała na Facebooku.

Na jej wpis zareagowała m.in. mistrzyni świata i Europy w żeglarstwie Jolanta Ogar, która powiedziała "Wprost", że spotkała się z Klepacką i windsurferka osobiście przeprosiła ją za swój wpis.

"Nie jest tak, jak mi zarzucają w swoich wypowiedziach, że za plecami mówię inaczej niż w +cztery oczy+. Żeby to ostatecznie zakończyć wyjaśnię po raz +enty+, że nie mam bezpośrednio nic do gejów i lesbijek, tylko do karty i przywilejów wynikających z przynależności do lgbt. Tak mówiłam i zdania nie zmieniam" - podkreśliła Klepacka.

"Ostatni raz powtórzę, że nie mam i nie miałam nic personalnie do gejów i lesbijek tylko do przywilejów, które mają wynikać z tego tytułu, a które chce wprowadzić Prezydent Warszawy. Z tym się niezmiennie też nie zgadzam i uważam za niesprawiedliwe. Nie widzę powodów, dlaczego środowiska lgbt miałby mieć ułatwiane niektóre sprawy, na większych przywilejach niż reszta ludzi i czemu mają być traktowane lepiej" - stwierdziła.

Dodała, że jest również przeciwna nauczaniu dzieci "chorej ideologii i tłumaczeniu im spraw, które należą do każdego rodzica, a nie jakichś +latarników+". "Jako Mama dwójki dzieci i Warszawiak z krwi i kości mówię +nie+ deklaracji lgbt plus" - napisała Klepacka.

Zaapelowała też, aby nie manipulować jej słowami.

« 1 »
 • velario-new
  19.03.2019 13:00
  Wspomniana w artykule Jolanta Ogar naprawdę nazywa się Jolanta Ogar - Hill. Takie nazwisko nosi po zawarciu związku małżeńskiego z Hiszpanką Chuchie Hill.
  doceń 7
 • Seitz
  19.03.2019 13:24
  Jeden z kilku przywilejów dowodzący egoistycznego myślenia przez kochających inaczej:
  - preferowana współpraca miasta z pracodawcami zatrudniającymi osoby LGBT
  czyli wymuszanie przyjmowania homoseksualistów w prywatnych firmach chcących współpracować z miastem za pomocą klauzuli antydyskryminacyjnej.
  Niepełnosprawni nigdy nie doczekali się takiego przywileju jak homoseksualiści.
  doceń 31
 • Barbara
  20.03.2019 07:55
  Pani Klepacka wyraziła swoje zdanie - spokojnie i wyważenie. Ma do tego prawo. Wywołała tym nieadekwatną do sytuacji wściekłość ludzi z środowisk LGBT . Co to jest "mowa nienawiści" ? Czyż nie będzie mi wolno już wyrazić negatywnego zdania na temat zachowań i działań ludzi z LGBT, bo to będzie tożsame z mową nienawiści? Jeśli nie zatrudnię pracownika z braku kompetencji a przy okazji będzie to homoseksualista, gruby albo punkowiec to który poda mnie do sądu za rzekomą dyskryminację? Mam prawo móc głośno wyrażać swoje zdanie nt zachowań innych ludzi - i nic do tego ma orientacja seksualna, wygląd i pogląd. Jeśli jakaś grupa ludzi zabrania mi tego to uważam to za ograniczenie mojej wolności słowa i wyrażania poglądów.
  doceń 8
 • gość
  22.03.2019 09:35
  Można też powiedzieć "nie mam nic przeciwko pedofilom, kazirodcom, nekrofilom, zoofilom"... To oczywiście ironia, ale mająca na celu uświadomić czym grozi mówienie "nie mam nic przeciwko". Skoro mamy nikogo nie dyskryminować i wszystkich traktować równo, to do literek LGBTQI należy też dodać K (kazirodcy), P (pedofile), N (nekrofile) Z (zoofile). Również kolejny raz B lup P oznaczające bigamistów i poligamistów (także związki wieloosobowe tej samej lub różnych płci na zasadzie "każdy z każdym"). Kogoś pominąłem? Bo nie chcę być posądzany o dyskryminację kogokolwiek...
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama