107,6 FM

5 znanych postaci - rodziców dzieci z zespołem Downa.

Oto pięć 5 znanych postaci życia publicznego, które mają - bądź miały - dzieci z zespołem Downa.

Charles de Gaulle i jego córka Anne

Najwybitniejszy polityk we Francji w XX w. uchodził nie bez racji za człowieka o bardzo sztywnym sposobie bycia. Nawet do swojej żony zwracał się w listach w dość formalny, archaiczny sposób. Gdy jednak znajdował się w towarzystwie córki Anne, surowy generał stawał się innym człowiekiem. Potrafił dla niej śpiewać, tańczyć, urządzać pantomimy. Kiedy zmarła na zapalenie płuc w 1948 r. w wieku 20 lat, powiedział o niej: - Teraz jest taka, jak inni.

Ale to nie koniec tej niezwykłej historii. Kiedy w 1962 r. zamachowiec strzelił do generała, potencjalnie śmiertelna kula trafiła w ramkę zdjęcia Anne, które jej ojciec zawsze nosił przy sobie, a tamtego dnia szczęśliwie położył na półce pod tylną szybą swego samochodu. Po śmierci generała w 1970 r., Charles i Anne spoczęli obok siebie.

5 znanych postaci - rodziców dzieci z zespołem Downa.   Charles de Gaulle
« 1 2 3 4 5 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama