107,6 FM

Opublikowano List Otwarty przeciw deklaracji LGBT+ w Warszawie

Adresatami Listu są ministrowie edukacji i sprawiedliwości oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Autorzy Listu opublikowanego na stronie stop-seksualizacji.pl zwracają uwagę na niebezpieczeństwa związane z wprowadzeniem do warszawskich szkół proponowanych przez ratusz rozwiązań z zakresu edukacji seksualnej. Ich zdaniem promowane przez prezydenta Trzaskowskiego standardy WHO dotyczące edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej wypełniają znamiona wielu przestępstw pedofilskich m.in. poprzez udostępnianie małoletniemu treści lub przedmiotów o charakterze pornograficznym czy symulowanie czynności seksualnych przy użyciu sztucznych organów płciowych. 

W związku z tymi obawami sygnatariusze Listu oczekują od ministrów edukacji i sprawiedliwości oraz Rzecznika Praw dziecka podjęcia niezwłocznych działań w celu uniemożliwienia realizacji zaleceń WHO w warszawskich szkołach, poinformowania o podjętych działaniach oraz podania do publicznej wiadomości oceny prawnej działań podjętych przez warszawski ratusz.

List Otwarty jest wspólna inicjatywą Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci, Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza oraz Fundacji Pro - Prawo do Życia. Autorzy publikacji zachęcają również inne organizacje do podpisania tego dokumentu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy