107,6 FM

Katowice: Mourad T. skazany na 3 lata i 8 miesięcy więzienia

Mourad T., który przez kilka miesięcy mieszkał w Rybniku, został skazany 22 marca w Katowicach za przynależność do Państwa Islamskiego.

Wyrok wydał w piątek 22 marca katowicki Sąd Okręgowy. Mourad T. pochodzi z Maroka. Zdaniem prokuratury, był bliskim współpracownikiem Abdelhamida Abaaouda, Belga marokańskiego pochodzenia, który w ramach Państwa Islamskiego (ISIS) odpowiadał za zorganizowanie w 2015 r. zamachów we Francji.

Abaaoud zginął w 2015 r. w czasie policyjnej obławy w Saint Denis pod Paryżem. Natomiast Mourad T. został zatrzymany we wrześniu 2016 r. w Rybniku.

To właśnie w tym górnośląskim mieście Mourad ożenił się kilka miesięcy wcześniej z Polką. Według prokuratury, był zwiadowcą - sprawdzał trasy, po których mogliby poruszać się bojownicy ISIS, oraz testował, w jaki sposób kontrolowani są na nich imigranci.

Prokuratura domagała się wymierzenia mu kary łącznej 6,5 roku więzienia. Chodziło nie tylko o przynależność do Państwa Islamskiego, ale też o posiadanie niewielkich ilości narkotyków i posługiwanie się fałszywym dokumentem podczas podróży po Europie.

Ostatecznie Marokańczyk został skazany w Katowicach na 3,5 roku pozbawienia wolności za przynależność do ISIS i 3 miesiące za przestępstwa mniejszej wagi.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, można go zaskarżyć do Sądu Apelacyjnego. Oskarżony przyznał się tylko do posiadania narkotyków, zaprzecza jednak, żeby miał jakiekolwiek kontakty z ISIS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama