107,6 FM

Papież przyjął rezygnację kardynała, który będzie odpowiadał przed sądem za tuszowanie skandali pedofilskich

Ojciec Święty przyjął rezygnację złożoną przez kard. Ricarda Ezzatiego, arcybiskupa Santiago de Chile.

Nie wyznaczył jego następcy. Mianował jednak administratora apostolskiego dla chilijskiej stolicy. Został nim 74-letni bp Celestino Aós Braco, ordynariusz diecezji Copiapó.

Kard. Ezzati ma 77 lat. Teoretycznie już od dwóch lat mógł być na emeryturze. Przyjęcie jego rezygnacji zbiega się jednak w czasie z wczorajszą decyzją sądu apelacyjnego w Santiago de Chile, który jednomyślnie postanowił, że chilijski purpurat będzie odpowiadał za tuszowanie skandali pedofilskich trzech kapłanów ze stołecznej archidiecezji. Chilijskie prawo przewiduje za takie przestępstwa karę więzienia. Ponadto w najbliższych dniach senat będzie głosował nad pozbawieniem arcybiskupa chilijskiego obywatelstwa. Kard. Ezzati jest Włochem. Do Chile wyjechał w wieku 17 lat jako salezjański nowicjusz.

« 1 »
 • stwierdzam
  23.03.2019 19:49
  Chcieli celibatu to mają prawdę o ich życiu. A to przypuszczam nie wszystko.
 • Gość
  23.03.2019 19:51
  Pozostaje zapytać czemu dopiero obecny papież zdecydował się na intensywną walkę z tym zjawiskiem. Gdyby nie wieloletnie ukrywanie przestępstw dziś te sprawy nie byłyby tak skumulowane.
  doceń 15
 • Tomasz
  23.03.2019 19:53
  Na kolana Polsko przed Bogiem ! Tylko tak Kosciol się oczyści, stając w prawdzie !
  doceń 6
 • gut
  24.03.2019 11:39
  /Na rogach diabła pewniej się trzyma aureola./
  /Stanisław Jerzy Lec/

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama