107,6 FM

Rany kapłana, zaatakowanego nożem podczas Mszy, nie są ciężkie

Kościół w Kanadzie jest w szoku po wczorajszym ataku nożownika na kapłana sprawującego Eucharystię w Montrealu. „Wiemy, że obiekty kultu różnych religii stały się miejscami aktów przemocy. Pragniemy jednak kontynuować drogę pokoju i miłości, wierząc, że mogą one zwyciężyć zło siłą modlitwy i dobra” – oświadczył abp Christian Lépine metropolita Montrealu.

Ofiarą nożownika padł 77-letni o. Claude Grou, były przełożony generalny Zgromadzenia Świętego Krzyża, a obecnie rektor Oratorium św. Józefa w Montrealu. Na szczęście podczas ataku i szamotaniny z kapłanem złamał się nóż. Dlatego obrażenia, które odniósł o. Grou nie są ciężkie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W specjalnym oświadczeniu po tym wydarzeniu abp Christian Lépine, zwrócił się ze słowami umocnienia do rodziny kapłana, do jego zgromadzenia, wolontariuszy oraz pracowników Oratorium św. Józefa. Wspomniał również o osobach obecnych podczas tej Mszy, o wiernych obecnych w tym i innych miejscach oraz o całej społeczności, ponieważ wszyscy są bardzo poruszeni tym, co się stało. W serdecznych słowach wdzięczności zwrócił się do tych, którzy pierwsi podjęli interwencję po ataku na kapłana i z odwagą otoczyli go ochroną. Podziękował policjantom za szybką reakcję oraz ratownikom i personelowi szpitalnemu za ich poświęcenie. Abp Lépine wezwał też wszystkich do modlitwy i spokoju oraz do mężnego wyznawania wiary pod opieką św. Józefa.

« 1 »
 • staho
  23.03.2019 16:18
  A nie wystarczyłoby zdjęcie i ewentualnie odnośnik do filmu? Film wpycha się w oczy z każdej strony Gościa, jakby dział kryminalny miał być głównym magnesem dla czytelników.
  doceń 21
 • Bodo Altmann
  23.03.2019 17:00
  Na jakim moralnie niskim poziomie trzeba być by ten film w katolickim tygodniku opublikować. Przecież to jest reklama dla przemocy.
  doceń 14
 • Hrabia
  23.03.2019 17:27
  Dziekujemy Bogu za dobry stan zdrowia tego kaplana.
  doceń 23
 • HOLOKAUST HINDUSÓW
  23.03.2019 18:24
  Nic mnie tak nie "bawi" jak troska lewactwa o dobro Kościoła, zdrowie księży, nauczanie Ewangelii, obronę chrześcijańskich wartości etc.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama