107,6 FM

Dawid Kostempski straci mandat radnego?

Rada Miejska w Świętochłowicach wygasiła mandaty radnych: byłemu prezydentowi tego miasta - Dawidowi Kostempskiemu i byłemu wiceprezydentowi Bartoszowi Karczowi. Decyzja jest nieprawomocna.

Dawid Kostempski straci mandat radnego?   Świętochłowice, 21.08.2014, Muzeum Powstań Ślaskich Magdalena Kielnar /Foto Gość

Obecny prezydent, Daniel Beger argumentuje: obaj radni nie mieszkają na terenie Świętochłowic.

Temat miejsca zamieszkania Dawida Kostempskiego pojawiał się już w samorządowej kampanii wyborczej. Były prezydent również na sesji Rady Miasta przekonywał, że mieszka w Świętochłowicach, a jako swoje miejsce zamieszkania wskazywał ulicę Polną. Tymczasem Daniel Beger wskazuje, że w jego ocenie Dawid Kostempski jest mieszkańcem Katowic.

Radny Bartosz Karcz, wobec którego również może zostać cofnięty mandat, zapowiada uruchomienie procedury odwoławczej i mówi wprost - to decyzja wyłącznie polityczna, próbująca kneblować opozycję zadającą niewygodne pytania.

Niezależnie od zapowiedzianej ścieżki odwoławczej, uchwałę pod względem merytorycznym sprawdzą urzędnicy wojewody. Póki co uchwała nie jest prawomocna i radni mogą pełnić swoją funkcję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama