107,6 FM

Polski ksiądz zaatakowany podczas Mszy

Polski oblat ks. Marcin Mironiuk został zaatakowany podczas odprawiania Mszy w parafii Matki Bożej Królowej Polski w kanadyjskim Edmonton. Sprawca rzucił się na proboszcza i zaczął go dusić. Z pomocą przyszły starsze parafianki, które tak długo okładały napastnika laskami, aż ten rozluźnił uścisk i uciekł - podał polonijny serwis goniec.net.

Do ataku doszło 13 marca. Sprawca jest poszukiwany. Wiadomo, że był to biały mężczyzna o wzroście około 175 cm. Czuć było od niego zapach alkoholu. Jak podaje goniec.net, ks. Mironiuk nie ucierpiał.

Rzeczniczka diecezji Edmonton Lorraine Turchansky powiedziała radiu CBC, że starsze panie były zszokowane, ale udało im skutecznie się interweniować. - Być może, gdyby to byli młodsi ludzie, zamiast rzucić się na pomoc, dzwoniliby na 911 (numer alarmowy), ale w tym przypadku tak nie było” - dodała.

Zobacz film z ubiegłorocznego odpustu w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Edmonton:

Msza św, za Ojczyznę w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Edmonton
Grzegorz Łojko

 

Zobacz także:

« 1 »
 • MadMax
  27.03.2019 12:12
  1. Czy byli jacyś panowie, lub młodzież, żeby zainterweniować? Ktoś "z jajami" i z refleksem? Czy już są tak mentalnie wykastrowani, że stare babcie przewyższają ich męstwem?

  2. Rzeczniczka diecezji stwierdziła, że "być może, gdyby to byli młodsi ludzie, zamiast rzucić się na pomoc, dzwoniliby na 911". Słabe świadectwo o młodych ludziach, ale chyba potwierdza tezę o niezaradności tego pokolenia, lub o oczekiwaniach wobec niego. Dzwonić i czekać na przyjazd policji obserwując przebieg duszenia... Tak to miałoby wyglądać?

  P.S. Coś z naszego podwórka ku pokrzepieniu serc. Kilka lat temu, bodajże 9 grudnia, miała miejsce profanacja Ikony Jasnogórskiej. Gdy napastnik rozpoczął swoją "akcję" natychmiast został obezwładniony przez brata paulina (zakrystianina). Podobno braciszek mu nawet trochę przyłożył... (dla zdrowotności oczywiście :-))) U nas tak się to załatwia.
  doceń 16
 • gosc
  27.03.2019 12:53
  Zuch babcie !!!! Brawo !!!!
  doceń 16
 • zapytanie
  27.03.2019 18:11
  Jak sobie można dodać?
  doceń 3
 • Hrabia
  28.03.2019 15:58
  Laski uratowaly ksiedza.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama