107,6 FM

Marnowanie żywności. Będzie ustawa

W kwietniu parlament ma się zająć przepisami o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Ustawa nałoży na sklepy wielkopowierzchniowe nowy obowiązek.

Będzie ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności   Będzie ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności
Marcin Iciek / Radio eM

Projekt zakłada obowiązek przekazywania przez sklepy wielkopowierzchniowe żywności z krótką datą ważności na cele społeczne - lub kary za każdy zmarnowany kilogram żywności - tłumaczy poseł Paweł Kobyliński, kierujący pracami podkomisji, która przygotowała projekt uchwały.

Rozwiązanie popierają wszystkie ugrupowania zasiadające w parlamencie. Prezes Śląskiego Banku Żywności Jan Szczęśniewski inicjatywę ocenia pozytywnie. Dodaje jednak: to przełomowe rozwiązanie, ale i epokowe wyzwanie, by poradzić sobie logistycznie z takim napływem żywności dla potrzebujących.

Jan Szczęśniewski ocenia, że rozdysponowanie takiej ilości żywności będzie możliwe tylko przy aktywnym zaangażowaniu samorządów lokalnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama