107,6 FM

Kanał Gliwicki: Modernizacja śluz dobiega końca

Dobiega końca modernizacja wszystkich sześciu śluz na Kanale Gliwickim. W Gliwicach byli przedstawiciele ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Kanał Gliwicki: Modernizacja śluz dobiega końca   Kanał Gliwicki. Józef Wolny /Foto Gość

Odbudowa  transportu rzecznego oraz likwidacja wąskich gardeł na naszych wodnych drogach śródlądowych to jeden z priorytetów Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Taką deklarację złożył przy Kanale Gliwickim wiceminister resortu Grzegorz Witkowski.

 W wizycie studyjnej wzięli też udział przedstawiciele rządu Saksonii, która swoje drogi wodne modernizowała w latach 90. - mówi niemiecki minister rozwoju regionalnego i transportu Saksonii-Anhalt Thomas Webel.

Łącznie modernizowanych jest 6 śluz na 40-kilometrowym odcinku Kanału Gliwickiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama