107,6 FM

Watykan wyjaśnia, dlaczego papież nie chciał, by całowano jego pierścień

Higiena to powód, dla którego podczas niedawnej wizyty w Loreto papież Franciszek nie chciał, by wierni całowali jego pierścień - takie wyjaśnienie przedstawił w czwartek Watykan.

Rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti podczas spotkania z dziennikarzami odniósł się do szeroko dyskutowanej sceny z Loreto, gdy papież nie chciał, by stojący w kolejce do niego wierni całowali jego pierścień. Na nagraniu widać, że Franciszek energicznie odsuwa dłoń.

Gisotti poinformował, że zapytał o to papieża w związku z dyskusją, jaka trwa na temat tego gestu. Jak relacjonował, usłyszał od niego, że powodem były względy higieniczne. Rzecznik zaznaczył, że nie chodziło o samego Franciszka.

Papież nie chciał, by ludzie pozarażali się od siebie nawzajem - wyjaśnił. Rzecznik przypomniał, że kolejka do papieża była długa.

« 1 »
 • cofnięty pies
  28.03.2019 20:46
  powinno się poinformować ludzi, że papież nie chce całowania pierścienia i podać powody takiej decyzji, a nie potem "uciekać" z ręką.
  doceń 26
 • sp
  29.03.2019 08:14
  Wydaje mi się, że Franciszek czuje się zażenowany, gdy ktoś próbuje przed nim klękać, albo całować po rękach. Tak wnioskuję z jego reakcji na różne postawy podchodzących ludzi. I ja się akurat tym nie bulwersuję. Czasami mury można stawiać. Po prostu.
  doceń 19
 • tomaszl
  29.03.2019 11:01
  Jak widać, spiskowe teorie dziejów i tak przegrają z prozą tłumaczenia. Zresztą zbędnego, bo prawem każdego z nas jest wytyczanie tzw. granic. Kobiety też dziś nie chcą, aby je całować po rękach i nikt z tego nie robi jakiejś sensacyjki medialnej.
  doceń 18
 • Jasiek
  28.04.2019 19:29
  To sześć lat mu nie przeszkadzało? 🚑🚑🚑🚑🚑🚑
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama