107,6 FM

8 wypowiedzi św. Jana Pawła II na temat odwagi

Jak poradzić sobie z lękiem? Posłuchaj papieża Polaka.

1

 

 

Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!

Homilia podczas Mszy świętej inaugurującej pontyfikat – Plac św. Piotra, 22 października 1978

2

Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł! Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania.

List do młodych całego świata, 1985 r.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Piotr
  02.04.2019 11:15
  Mam 55 lat. Im jestem starszy, tym bardziej rozumiem głębię myśli JPII wynikającą z jego doświadczeń życiowych i wiary. Oby mi życia starczyło na studiowanie i praktyczną realizację tych zadań, które nam postawił w imieniu Boga.
  doceń 12
 • Gość
  02.04.2019 13:07
  Szkoda tylko, że Papieżowi zabrakło tej odwagi, gdy chodziło o teologa Hansa Kunga.
  doceń 3
 • Nutka
  02.04.2019 22:30
  Kiedy umarł św. Jan Paweł II, byłam w szkole podstawowej. Pamiętam żałobę narodową, to, jak tak wielu Polaków razem się modliło. Każdy niemal kanał telewizyjny miał czy to jakiś znaczek żałoby, czy w ogóle był niedostępny. Wyobrażacie sobie dzisiaj coś takiego? Ja nie. Zaraz posypałyby się głosy o braku tolerancji dla niewierzących... Czytając powyższe cytaty, dłuższe teksty świętego papieża Polaka i pamiętając (na miarę możliwości) czasy jego pontyfikatu, pytam siebie, gdzie jako Polacy jesteśmy i w którym miejscu jestem ja. Czy mam tę odwagę, by opowiadać się po stronie prawdy? Czy my, katolicy, mamy dzisiaj tę odwagę? Gdzie jest ten dawny duch walki o prawdę, o wartości? To wszystko jakby się rozmyło, rozpłynęło w relatywizmie... Polska sprzed czternastu lat i teraźniejsza to jakby dwa inne światy... Smutno mi, tak po ludzku.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama