107,6 FM

Rafalska: Od pierwszego lipca br. rusza nowa odsłona 500 plus

Od 1 lipca br. wszystkie dzieci do 18 roku życia objęte będą świadczeniem 500 plus - mówiła w niedzielę w Puławach podczas podsumowania trzech lat działania programu "500 plus" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Minister podkreśliła, że rząd PiS przeznaczył na politykę prorodzinną więcej niż jakikolwiek rząd do tej pory.

"Cieszymy się, że nasz program nie tylko poprawia jakość życia, poprawia bezpieczeństwo materialne polskich rodzin, eliminuje nierówności społeczne, ale tak naprawdę realizuje wasze marzenia" - mówiła do przybyłych na uroczystości rodziców i dzieci. Pokreśliła, że silna rodzina to fundament silnego, mocnego państwa. Dodała, że inwestycja w rodziny "to jest nasza najlepsza inwestycja społeczna".

Minister podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji programu.

« 1 »
  • M.
    31.03.2019 18:58
    Naprawdę nie ma się czym chwalić dopóki nie jest wykonany wyrok TK w sprawie kwoty wolnej od podatku, w dodatku w taki sposób, który uwzględnia liczbę osób w gospodarstwie domowym. "Trybunał w swoim orzeczeniu podkreślił, że nie jest racjonalna regulacja prawa podatkowego, która zakłada stałą kwotę zmniejszającą podatek na poziomie 3091 zł, w sytuacji gdy ustawa o pomocy społecznej określa, że osobą żyjącą w ubóstwie jest ta, której dochód roczny nie przekracza 7608 zł - w przypadku osoby samotnie gospodarującej, albo 6168 zł w przypadku dochodu na osobę w rodzinie. W ocenie Trybunału kwota wolna powinna być co najmniej równa minimum egzystencji." za RPO
    doceń 7

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama