107,6 FM

Były prezydent Siedlec zaatakowany nożem. "Wracał ze Mszy"

B. prezydent Siedlec Wojciech Kudelski (PiS) został zaatakowany. - Wracał z porannej Mszy Świętej i pod swoim domem został pchnięty nożem - podał na Facebooku poseł PiS Arkadiusz Czartoryski. Podejrzany o dokonanie ataku został zatrzymany przez policję.

Z informacji, do których dotarła PAP, wynika, że zatrzymany Dejan Apastazi S. jest obywatelem polskim, mieszkańcem Siedlec.

Kudelski został poważnie rany. "Pacjent bardzo szybko został zdiagnozowany, trafił (do szpitala) z urazami, które w sposób bezpośredni - tutaj w żaden sposób nie można powiedzieć inaczej (...) - zagrażały życiu i zdrowiu pacjenta, przede wszystkim jego życiu" - powiedział dyrektor ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski. Jak dodał, Kudelski został poddany "rozległemu zabiegowi operacyjnego ratującemu życie".

"Już jest w okresie pooperacyjnym. Stan, w którym się znajduje, można określić jako stan stabilizacji" - poinformował lekarz. Dodał, że operacja trwała przeszło godzinę, a b. prezydent Siedlec właśnie jest wybudzany.

Jak poinformował, Wojciech Kudelski został zraniony w okolicach jamy brzusznej. "Rany, które były, nie były to rany powierzchowne, były to rany, który zagrażały życiu pacjenta, z rozległym krwawieniem" - podkreślił Mioduski. "Na razie nie mówimy, ze względu na dobro śledztwa, o charakterze ran, bo to może wskazywać na wiele różnych rzeczy" - dodał.

Mioduski podkreślił, że Kudelski w momencie przybycia do szpitala był przytomny.

Pytany, czy można powiedzieć, że życiu pacjenta nic nie zagraża, lekarz odparł, że "w tym momencie można jedynie powiedzieć, że stan pacjenta się stabilizuje". "Natomiast to jeszcze za wcześnie, żeby mówić o takich sprawach, czy coś zagraża czy nie, bo to jest dopiero chwila po operacji" - podkreślił.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 r. został wybrany radnym sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS.

« 1 »
 • Tony35
  01.04.2019 19:31
  :) !!!!!!!!!!!!!
  doceń 0
 • Tony35
  01.04.2019 19:33
  Prawo nie pozwala pochwalać. Ale to jest i pozostanie jedyna prawdziwa możliwość wpływu sprzecznego z interesami klasy Panów.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama