107,6 FM

Złote Maski rozdane. "Pod presją" przedstawieniem roku

Znamy laureatów tegorocznej edycji Nagrody Teatralnej „Złota Maska”. Wyróżnienia ludziom teatru wręczył marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Uroczystość wręczenia dorocznych nagród artystom z województwa śląskiego za osiągnięcia teatralne ubiegłego sezonu odbyła się na scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. To już tradycja, że nagrody wręczają wspólnie władze województw śląskiego i opolskiego, nagradzając w ten sposób artystów z obu regionów według odrębnych regulaminów.

– Kultura jest jednym z priorytetów władz regionu, dlatego cieszę się, że teatry w województwie śląskim są w dobrej formie, o czym świadczy wysoki poziom artystyczny spektakli. Wszystkim ludziom teatru z okazji ich święta składam serdeczne życzenia pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, prosząc jednocześnie o wiele magicznych chwil, jakie daje kontakt ze sztuką i bezpośredni przekaz emocji płynących ze sceny. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i mam nadzieję, że ta nagroda będzie wyróżnieniem, ale i motywacją do dalszej pracy – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

W obecnej, 51. edycji nagrody teatralnej „Złote Maski” w województwie śląskim kandydowały przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.

Przedstawienia oceniane były w ośmiu kategoriach: przedstawienie roku oraz przedstawienie – spektakl dla młodych widzów, które mają charakter honorowy oraz: aktorstwo – rola kobieca, aktorstwo – rola męska, aktorstwo – rola wokalno-aktorska, reżyseria, scenografia oraz nagroda specjalna, które mają charakter pieniężny i wynoszą 10 tys. zł. Wobec braku nominacji w kategorii aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych przyznano 6 nominacji – i zostanie wyłonionych 2 laureatów – w kategorii nagroda specjalna.

O nagrodzonych w poszczególnych kategoriach czytaj na następnej stronie.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama