107,6 FM

Wykład o najstarszym nagrobku w Tychach, Tychy, 24 kwietnia

Co kryje tajemnicza inskrypcja w języku niemieckim na tablicy z piaskowca wmurowanej w ogrodzenie cmentarza przed kościołem pw. św. Marii Magdaleny? Kim był Heinrich Christian, którego imiona zostały tam wykute?Jaki związek miał jego pobyt w Tychach z rozwojem gospodarczym ziemi pszczyńskiej za czasów panowania Friedricha Erdmanna zu Anhalt-Köthen-Pless?

Na powyższe pytania odpowiedzą goście spotkania - dr Jerzy Polak, znawca historii rodów panujących na ziemi pszczyńskiej, i dr Wojciech Schäffer, dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach, który odczytał fragment inskrypcji.

Rozmowę z gośćmi poprowadzi Marek Piechniczek.

Spotkanie z cyklu "Mozaika Górnośląska" odbędzie się w środę 24 kwietnia o 18.00 w Domu Parafialnym przy parafii pw. św. Marii Magdaleny w Tychach, ul. Damrota 62 (budynek usytuowany na lewo od głównego wejścia do kościoła).

Spotkanie organizuje Muzeum Miejskie w Tychach.

Wstęp wolny.

Wykład o najstarszym nagrobku w Tychach, Tychy, 24 kwietnia   Fragment pocztówki z zaznaczonym miejscem, gdzie wmurowana jest tablica. Pocztówka powstała po 1907 roku, a przed 1929 (jest jeszcze stara wieża kościoła św. Mari Magdaleny w Tychach). Ze zbiorów Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama