107,6 FM

Abp Ryś chwali nową adhortację za to, że jest inna w tonie niż dokumenty synodalne

Z tą adhortacją wróciliśmy do właściwego przekazu skierowanego do ludzi młodych - tak abp Grzegorz Ryś skomentował wydaną dziś adhortację "Christus vivit". Powstała ona jako efekt synodu poświęconego młodzieży.

- Wszystkie dokumenty synodalne wydawały nam się dość płaskie. Jezus pojawiał się w nich rzadko. Kerygmat właściwie nie istniał - zauważył arcybiskup, który brał udział w rzymskich obradach. Jego zdaniem, papież Franciszek poszedł raczej za debatą synodalną niż za wspomnianymi dokumentami. - Adhortacja pokazuje, jak ważne jest dla młodego człowieka spotkanie z Jezusem. Ta adhortacja jest pełna Jezusa - podkreślił.

Posłuchaj pełnej wypowiedzi abp. Rysia:

Abp Grzegorz Ryś o adhortacji apostolskiej „Christus vivit” Ojca Świętego Franciszka
BP KEP
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama