107,6 FM

Lesław Ordon: nauczyciele z "Solidarności" są zdeterminowani

Nauczyciele, członkowie "Solidarności" są zdeterminowani, podobnie jak nauczyciele z innych związków – mówił w Radiu eM o sytuacji strajkowej Lesław Ordon z oświatowej „Solidarności”.

Lesław Ordon: wierzę w porozumienie z rządem (3.04.2019)
Radio eM

- Jeśli nasze postulaty nie będą spełnione, to nie będziemy mieli innego wyjścia - powiedział gość Radia eM. Zastrzegł, że nauczyciele nie chcą wciągać do swoich problemów dzieci, czyli uczniów. Lesław Ordon wyraził wiarę w to, że jeszcze przed poniedziałkiem, 8 kwietnia dojdzie do porozumienia, co pozwoli uniknąć strajku nauczycieli w dniu egzaminów szkolnych.

Negocjacje wciąż trwają, ale wierzę, że dojdzie do porozumienia z rządem - mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM szef oświatowej "Solidarności" w regionie śląsko-dąbrowskim.

Jak powiedział, propozycje rządu przedstawione wczoraj (2.04) związkowcom w trakcie kolejnej tury negocjacji rząd-nauczyciele w zasadzie odpowiadają w minimalnym stopniu na postulaty "Solidarności". Rozmowy jednak nadal trwają. Gość Radia eM przypomniał, że wprawdzie rząd zgadza się na podwyżkę dla nauczycieli w tym roku w sumie o ok. 15% i tyle też żądała "Solidarność", ale związek oczekuje też kolejnych 15% w roku przyszłym.

Lesław Ordon powiedział, że liczy na to, że nie dojdzie do strajku, ale też podkreślił, że procedury strajkowe przeprowadziły w szkołach wszystkie centralne związkowe. Póki żaden dokument nie został z rządem podpisany, to strajk jest możliwy – powiedział.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy