107,6 FM

W. Brytania odmówiła azylu Irańczykowi nawróconemu na chrześcijaństwo. Powód: "chrześcijaństwo nie jest religią pokojową"

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (Home Office) odmówiło przyznania azylu Irańczykowi nawróconemu na chrześcijaństwo. Przyczyną odmowy było stwierdzenie urzędnika, że chrześcijaństwo nie jest religią pokojową.

Mężczyzna, któremu w Iranie grozi kara śmierci za porzucenie islamu, w 2016 r. napisał we wniosku azylowym, że wybrał chrześcijaństwo, bo jest ono religią pokojową. W odpowiedzi dwa tygodnie temu otrzymał decyzję odmowną. Jej autor napisał, że Księga Apokalipsy "jest pełna obrazów zemsty, zniszczenia, śmierci i przemocy". Jego zdaniem, przeczy to oświadczeniu wnioskodawcy, że nawrócił się na chrześcijaństwo, odkrywszy, że jest ono religią pokojowa, w przeciwieństwie do islamu.

Sprawa stała się głośna i wywołała oburzenie. Szef Home Office Sajid Javid uznał stanowisko swego podwładnego za "całkowicie nie do przyjęcia" i zapowiedział śledztwo w tej sprawie. Trwa też postępowanie odwoławcze w sprawie Irańczyka.

Wspierający go opiekun społeczny wyspecjalizowany w sprawach azylowych Nathan Stevens zauważył, że nie był to pierwszy przypadek tego typu. Kilka lat temu inny chrześcijanin-konwertyta z Iranu otrzymał z Home Office pismo, w którym jakiś urzędnik napisał: „Stwierdził Pan w swoim wniosku azylowym, że Jezus jest Pana zbawicielem, ale potem stwierdził Pan, że nie będzie On w stanie uratować Pana przed reżimem irańskim, dlatego uważamy, że nie jest Pan w pełni przekonany do swej wiary i jest ona połowiczna".

 

« 1 »
 • Kate-go
  05.04.2019 18:57
  I wszystko jasne ! Królowa Brytyjska Elżbieta II stojąca jako GŁOWA na czele Kościoła Anglikańskiego - skądinąd Kościoła chrześcijańskiego jest w gruncie rzeczy przywódczynią terrorystów brytyjskich ! Brawo !!!!
 • Anna Panna
  05.04.2019 23:47
  Ale o co tyle szumu? Przecież niedawno papież Franciszek był uprzejmy stwierdzić, że chrześcijanie nawracają siłowo... Jest zresztą zagorzałym wrogiem tzw. prozelityzmu, o czym zapewniał umiłowanych braci w Maroku.
 • Jan z Abawny
  06.04.2019 12:08
  Miał napisać że odkrył w sobie skłonności homoseksualne ...azyl murowany
 • Gość
  06.04.2019 18:03
  A co nam do tego?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama