107,6 FM

Łódź: Arena Młodych i Rodzin z abp. Rysiem

Nawet 20 tys. uczniów ma wziąć udział w Łodzi w Arenie Młodych. To organizowane po raz drugi wielkopostne spotkania ewangelizacyjne, których pomysłodawcą jest metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Nowością jest Arena Rodzin dla małżeństw i związków niesakramentalnych.

Tegoroczna Arena Młodych odbędzie się we wtorek i w środę, a jej uczestnikami będą uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. To - jak wskazuje łódzka archidiecezja - wyjątkowe wydarzenie ewangelizacyjne, ponieważ nie odbywa się w przestrzeni sakralnej, lecz w miejscu całkowicie świeckim, jakim jest hala widowiskowo-sportowa.

W zaproszeniu skierowanym do młodych, opublikowanym na stronach kurii, abp Ryś podkreślił, że wciąż ma w pamięci ubiegłoroczne spotkanie w Atlas Arenie, które zgromadziło ponad 10 tysięcy uczniów szkół z Łodzi i regionu.

"Chcę was zaprosić ponownie do Atlas Areny 9 i 10 kwietnia. Tym razem kanwą naszego spotkania będzie Ewangelia o samarytance, którą Jezus spotkał przy studni z pustym dzbanem. Ten pusty dzban jest obrazem każdego i każdej z nas, bo niejednokrotnie jesteśmy jak puste naczynia, które chciałyby być napełnione. Odnajdujemy w sobie nienasycenie, pragnienia, marzenie, które chcemy spełnić i ugasić" - mówił metropolita. Jak wskazał, w dzisiejszym świecie nie brakuje studni, do których można pójść z pustym dzbanem, lecz pozostaje pytanie, czy woda każdej z nich zaspokaja pragnienie.

Organizatorzy zwracają uwagę, że młodzież z łódzkich szkół, spotykająca się w jednym miejscu w szczególnym czasie Wielkiego Postu, będzie miała okazję m.in. wspólnie się modlić, śpiewać, wysłuchać konferencji i świadectw swoich rówieśników, a także "odnowić swoją wiarę poprzez sakrament pokuty i adorację Najświętszego Sakramentu".

W piątek w podobnym spotkaniu rekolekcyjnym po raz pierwszy będą mogły uczestniczyć małżeństwa i pary niepołączone sakramentem, które chcą pogłębić relację między sobą i Jezusem. Arena Rodzin odbędzie się pod hasłem "Amoris laetitia" ("Radość miłości"). Jej uczestnicy wysłuchają rozważania metropolity łódzkiego i wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie zakończy wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

« 1 »
 • tomaszl
  07.04.2019 13:40
  A ja się zapytam o owoce takich spędów. Czy więcej młodych pozostanie katolikami w dorosłości, czy spadnie liczba rozwodów?
  Bo jakoś owoców szumnie zapowiadanego pokolenia JPII nie widać.
  doceń 1
 • Tomasz
  07.04.2019 16:12
  Do tomaszl jak mozna spotkanie z Jezusem nazywac spedem! To hanba! Tam gdzie dwoch lub trzech zebralo sie w Imie Moje , tam Ja jestem posród nich, mowi Jezus!
 • xpp
  07.04.2019 20:03
  A może by ksiądz arcybiskup GR pomyślał jak ściągnąć młodzież do przestrzeni sakralnej a nie świeckiej ? 20 tysięcy młodzieży ??? pożyjemy... zobaczymy... w tamtym roku było 10 tysięcy (i to liczba raczej naciągana) przez dwa dni... więc...przyda się kubeł zimnej wody
 • Lodz
  08.04.2019 18:21
  super pomysł!!! Szkoda, że akurat w tym czasie wypada strajk, bo to może zdecydowanie osłabić frekwencję z racji na brak opiekunów.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama