107,6 FM

Wykład Sławomira Witkowskiego o chorale gregoriańskim, Katowice, 11 kwietnia

Na spotkaniu, które odbędzie się 11 kwietnia w Katowicach, przewidziany jest występ Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis.

W ramach spotkań Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego wykład o chorale gregoriańskim wygłosi Sławomir Witkowski, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, kierownik muzyczny Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis. To zespoł, w którego repertuarze znalazł się chorał gregoriański średniowieczny oraz barokowy.

Spotkanie z cyklu „Musica Sacra” uświetni występ Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis.

Przedsięwzięcie objęli patronatem: katolicki arcybiskup katowicki Wiktor Skworc i ewangelicko-augsburski biskup katowicki Marian Niemiec. Spotkanie poprowadzi ks. dr Adam Palion, przewodniczący archidiecezjalnej komisji ds. ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego, oraz redaktor naczelny półrocznika „Oecumenica Silesiana”.

11 kwietnia 2019 r. o 17.00, Biblioteka Śląska, sala Parnassos, plac Rady Europy 1, Katowice.

Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama