107,6 FM

Katowice: zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanego Centrum Przesiadkowego „Sądowa”

Uwaga kierowcy! W Katowicach są zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanego Centrum Przesiadkowego „Sądowa”.

Prace w tym rejonie rozpoczęły się już w ubiegłym roku, ale od dziś [08.04.19] wchodzą w kolejny etap, który nie będzie łaskawy dla zmotoryzowanych. Drogowcy zamknęli jeden pas ulicy Goeppert-Meyer oraz ulicę Sądową. Mówi Ewa Lipka, rzeczniczka katowickiego magistratu:

Kierowcy w Katowicach do korków są przyzwyczajeni, ale przyznają, że te utrudnienia wydłużą czas przemieszczania się po mieście:

Utrudnienia według katowickiego magistratu mają zakończyć się w czerwcu.

Katowice: zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanego Centrum Przesiadkowego „Sądowa”   Zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanego Centrum Przesiadkowego „Sądowa” w Katowicach FOTO/ UM Katowice

Centrum Przesiadkowe „Sądowa” będzie obsługiwało autobusy dalekobieżne zarówno krajowe, jak również międzynarodowe. Będzie to alternatywa dla przewoźników oraz pasażerów obecnie korzystających z prywatnego dworca przy ulicy Piotra Skargi.

Projekt zakłada budowę centrum przesiadkowego, obejmującego budynek obsługi pasażerskiej, wiatę peronową, wiatę rowerową, wiatę przystankową oraz otwarty parking samochodowy dla 50 samochodów.

Obiekt oprócz obsługi podróżnych będzie pełnił funkcję handlowo-usługową.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama