107,6 FM

Egzaminy gimnazjalne w woj. śląskim odbywają się we wszystkich szkołach

Egzaminy gimnazjalne w województwie śląskim odbywają się we wszystkich szkołach bez zakłóceń - poinformowało 10 kwietnia Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Pomimo strajku nauczycieli, egzaminy gimnazjalne trwają. Jest to możliwe dzięki temu, że nauczyciele, którzy nie podjęli strajku, zostali skierowani do komisji egzaminacyjnych w szkołach, gdzie większość personelu strajkuje.

Do Kuratorium Oświaty w Katowicach zgłosiło się też ponad 500 pedagogów gotowych do pracy przy egzaminach. To m.in. nauczyciele, którzy przeszli na emeryturę, ale wciąż posiadają niezbędne uprawnienia. Kontaktowali się z nimi dyrektorzy szkół, którzy potrzebowali wsparcia.

Reporter Radia eM pytał uczniów z regionu, czy obawiali się, że dzisiejszy egzamin mógłby się nie odbyć Marcin Iciek /Radio eM

Do egzaminu w województwie śląskim przystąpiło 38 tys. uczniów ostatniej klasy gimnazjum.

Niektóre samorządy przygotowały dla dzieci i młodzieży propozycje spędzania czasu, w którym szkoły są zamknięte. Taką ofertę mają m.in. Siemianowice Śląskie i Tychy.

- Nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów o zakłóceniach w rozpoczętym dzisiaj egzaminie gimnazjalnym - poinformowała Śląska Kurator Oświaty. Urszula Bauer przyznała jednak, że kompletowanie komisji egzaminacyjnych trwało w niektórych szkołach we wtorek nawet do późnych godzin wieczornych. Marcin Iciek /Radio eM

 

W organizacji egzaminu gimnazjalnego pomagali ochotnicy i wolontariusze na co dzień niezatrudnieni w placówkach oświatowych. Marcin Iciek /Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama