107,6 FM

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej

W ramach imprezy 11 kwietnia odbędzie się akcja "Dziewczyny na Politechniki!".

Podczas Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej uczniowie szkół średnich będą mieli okazję zapoznać się z pełną ofertą dydaktyczną uczelni i zasadami rekrutacji na studia. Na odwiedzających będą czekali przedstawiciele wszystkich wydziałów, członkowie studenckich kół naukowych prezentujący efekty swoich prac, m.in. innowacyjne bolidy czy drony oraz przedstawiciele firm z branży IT. Jak co roku będzie można zwiedzić laboratoria i sale wykładowe, a także porozmawiać ze studentami i wykładowcami.

Impreza rozpocznie się 11 kwietnia o 10.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym PŚl przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach, natomiast o 11.45 wystartuje widowiskowy „Bieg w kasku” wokół Centrum Nowych Technologii.

Tego samego dnia w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki!” zostanie zorganizowany specjalnie dla pań „Bieg w kasku” wokół Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. Start o 11.45. Dla najlepszych przyszłych inżynierek przygotowano atrakcyjne nagrody. W ubiegłym roku w biegu na Politechnice Śląskiej wzięło udział prawie 200 dziewczyn – najwięcej w Polsce.

Akcja „Dziewczyny na Politechniki!” jest organizowana w całym kraju od 12 lat wspólnie przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Jej głównym celem jest przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama