107,6 FM

Ks. Babiarz: Z pokorą przyjmuję oświadczenie kurii

Ks. Grzegorz Babiarz z wydanym oświadczeniu komentuje ostatnie wydarzenia w Stowarzyszeniu "Wiosna".

Przeprasza on osoby, w których wzbudził niepokój podczas poniedziałkowego wejścia do siedziby stowarzyszenia w towarzystwie osób kojarzonych z jednostką Grom. Jednocześnie przekonuje, że miało to mieć wymiar symboliczny. Chciał bowiem w ten sposób pokazać, jak ważne jest zaprowadzenie porządku prawnego w "Wiośnie".

"Chciałem w ten sposób podkreślić, w jak wielkim niebezpieczeństwie jest Stowarzyszenie »Wiosna»" - napisał w oświadczeniu przesłanym wieczorem w środę 10 kwietnia Polskiej Agencji Prasowej, dodając, że chodzi m.in. o sprawy finansowe. Zastanawia się również, kto obecnie odpowiada za jedną z największych w Polsce baz danych wrażliwych.

Kapłan nadal uważa się za prezesa organizacji i podkreśla, że jego celem są "bezpieczeństwo, uzdrowienie oraz rozwój" stowarzyszenia oraz że dla niego projekty "Wiosny" (Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości) mają wagę państwową, a on czuje się za nie odpowiedzialny.

Ksiądz Babiarz zapewnia również, że z pokorą przyjmuję oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Krakowie (wydane we wtorek 9 kwietnia i będące komentarzem do poniedziałkowych wydarzeń w "Wiośnie") i wiele opinii wyrażanych w mediach. Na koniec zaznaczył, że wciąż jest otwarty na rozmowy, nie chce eskalacji konfliktu i nie rozumie, dlaczego wokół tej sprawy wciąż jest tak dużo zamieszania.

"Sam staram się ograniczać swoje wypowiedzi do przekazania informacji, jeśli to jest potrzebne, tak jak tym razem" - napisał ks. Babiarz.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Zuza
  11.04.2019 12:21
  Zła, które uczynił wtargnięciem do Stowarzyszenia nie naprawią już żadne usprawiedliwienia. Jeśli są w Wiosnie jakieś przekręty, niech zajmą się nimi odpowiednie służby, a nie ktoś prywatny, do tego ksiądz, który powołany został do innej misji!!!! i to w ten sposób. Obrzydliwe!!!!
  doceń 11
 • Gość
  11.04.2019 15:26
  Czy po tej akcji, biorąc po uwagę fakty wskazujące na niejasny (delikatnie mówiąc) jej cel, można mieć nadal ufność w dobre intencje tego księdza?
  doceń 6
 • MAriusz
  11.04.2019 16:06
  Komentujący tu nie wiedzą co się dzieje a wyrażają oburzenie - zapoznajcie się bardziej szczegółowo z np problemami z wyborem zarządu Wiosny, decyzją sądu w sprawie wpisu do KRS itd.
 • CSOG
  14.04.2019 14:14
  Są takie sytuacje kiedy naprawdę nie wiadomo, czy to szczyt cynicznej hipokryzji, czy niektórzy nie przyjmują ze zrozumieniem, że po środkach halucynogennych i silnych alkoholach nie udziela się. medialnie.
  W tytule artykułu ksiądz Babiarz odwołuje się do pokory. W drugim zdaniu, mówiąc o wejściu do siedziby stowarzyszenia w towarzystwie osób kojarzonych z jednostką Grom przekonuje, że miało to mieć wymiar symboliczny.
  Ja naprawdę nie wiem czy ksiądz popełnił gafę, czy jest tak przemęczony sytuacją, że nie potrafi prawidłowo skojarzyć JAKI WYMIAR SYMBOLICZNY MAJĄ WEJŚCIA JEDNOSTKI GROM. ?
  Czy nie wie, kiedy i do jakich zadań ta jednostka jest angażowana, do jakich celów wykorzystywana, jakie są jej metody działania. O ile ksiądz Stryczek, odszedł ze stowarzyszenia po własnym strzale w swoją stopę i niejako na własne życzenie, kierując się niewłaściwą hierarchią wartości, o tyle ksiądz Babiarz rozpoczyna karierę w tym stowarzyszeniu wykazując się całkowitym brakiem medialnego taktu, całkowitym brakiem wiedzy o zjawisku określanym mianem dyplomacji.
  Naprawdę ręce opadają.
  Ja nie wiem, co ktoś chce zbudować na wojennych gruzach, nad którymi wciąż unoszą się opary absurdów i swąd spalonej słusznej idei.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama