107,6 FM

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca: strajk nauczycieli zagraża maturzystom

W związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli zagrożone są matury - uważa Arkadiusz Chęciński. Prezydent Sosnowca twierdzi, że choć udało się zebrać komisje na czas egzaminów gimnazjalnych, podczas matur mogą być następne problemy.

Prezydent Sosnowca wskazał, że w klasach maturalnych powinna właśnie dobiegać końca klasyfikacja. Bez tej procedury uczniowie nie mogą ukończyć szkoły. Dlatego apeluje do rządu o podjecie kolejnych kroków w celu rozwiązania problemu strajku nauczycieli:

Podczas czwartkowej konferencji prasowej przed IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu Arkadiusz Chęciński podziękował wszystkim zaangażowanym w pomyślne przeprowadzenie – mimo strajku – trwających od środy egzaminów gimnazjalnych.

Z nauczycielami solidaryzują się także niektórzy uczniowie. Mówi Zuzanna Karcz przewodnicząca samorządu uczniowskiego w Liceum:

Dodajmy, że na podstawie rozporządzenia ministra o organizacji roku szkolnego 26 kwietnia jest dniem zakończenia nauki w klasach maturalnych. Do tego czasu muszą zostać wystawione oceny.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama