107,6 FM

Pan jest przy mnie jako potężny mocarz

Jeremiasz jest załamany i przerażony. Obawia się o swój los i szuka ratunku. Ocalenia wypatruje tylko u Boga.

Prorok, który musi głosić rzeczy niewygodne dla słuchaczy, narażony jest na gniew społeczności do której mówi. Tymczasem cała misja polega właśnie na tym, że przepowiada klęskę, jeśli lud nie nawróci się do Boga. W dodatku nieszczęścia, które zapowiada, nie nadchodzą. W związku z tym Jeremiasz staje się obiektem drwin, a jego napomnień nikt nie słucha. Z tym ciężarem prorok sobie nie radzi i o tych trudach mówi Bogu wprost.

Słyszałem oszczerstwo wielu: „Trwoga dokoła! Donieście, donieśmy na niego!” Wszyscy zaprzyjaźnieni ze mną wypatrują mojego upadku: „Może on da się zwieść, tak że go zwyciężymy i wywrzemy pomstę na nim!”

Więcej na ten temat w audycji "Na początku było Słowo".

Jr 20, 10-13

Teksty czytań mszalnych są dostępne w serwisie liturgia.wiara.pl

 

 

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama