107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: zadbajmy o prestiż zawodu nauczyciela

Prestiż wyraża się także w wysokości wynagrodzenia za pracę nauczycielską - mówił w Radiu eM metropolita katowicki.

Abp Wiktor Skworc   Abp Wiktor Skworc

- Od szacunku do nauczycieli zależy przyszłość - przekonywał abp Skworc wspominając swoich nauczycieli, którzy byli wychowawcami, przyjaciółmi, a także potrafili wymagać i wysoko stawiali poprzeczkę. W Rozmowie Poranka podkreślał, że dzisiejszej młodzieży potrzebny jest przykład dialogu i pełnego szacunku rozwiązywania konfliktów.

Abp Skworc zapraszał także do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Katowic i w Światowych Dniach Młodzieży w katowickiej katedrze w Niedzielę Palmową.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Katka
  12.04.2019 21:42
  Cieszę się, że Ksiądz Arcybiskup rozumie, że prestiż winien iść w parze z zarobkami. Tym bardziej boli stanowisko w sprawie włączenia się katechetów do strajku.. Powinni mieć prawo wyboru, bez lęku o utratę misji.. Czy ktoś pomyślał o tym, jak czują się w swoich środowiskach? Wielu solidaryzuje się z pozostałymi nauczycielami, tymczasem stawia się ich w sytuacji podbramkowej. Pytam:czy ktoś o tym pomyślał?
 • ryba
  12.04.2019 23:07
  Na szacunek, jeszcze bardziej niż na podwyżkę pensji, trzeba zapracować a nie strajkować , demoralizując , m. in.posługując się przemocą i szantażem.
 • kret
  13.04.2019 17:29
  Wyższe zarobki na pewno podniosą" prestiż" nauczyciela również w własnych oczach ( czasami w oczach rodziców uczniów i samych uczniów)ale przede wszystkim autorytet buduje każdy pracownik, rodzic swoim życiem. Nauczyciel w trybach zmieniających się zbyt szybko lekko napisanych przepisów oświatowych, podstawy programowej, całej organizacji ( co roku innej!)nauczania, złej organizacji dokształcania się (po pracy lub w weekendy!) trudzi się często ponad siły i bardzo często kosztem własnej rodziny, odpoczynku, nawet zdrowia.Jesteśmy społeczeństwem na dorobku więc system pracy nauczycieli w Niemczech np. długo będzie dla nas jedynie powodem do "zazdrości"ale można przynajmniej spojrzeć na ich organizacje i pomysły np. wykorzystania wiedzy i doświadczenia starszych stażem nauczycieli.
  doceń 5
 • Danka
  14.04.2019 14:24
  A to chyba wypowiedź wyrwana z kontekstu nie wierzę, że ks'Arcybiskup powiedział tylko tyle w tym temacie.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama