107,6 FM

W Piątek Miłosierdzia papież odwiedził ośrodek dla chorych na Alzheimera

Papież Franciszek kontynuując tradycję tzw. Piątków Miłosierdzia złożył po południu niezapowiedzianą wizytę w ośrodku dla osób chorych na Alzheimera w północnej części Rzymu - podał Watykan. W placówce pod nazwą "Wioska Emanuele" papież spotkał się z pacjentami i personelem.

To kolejna papieska wizyta w miejscach naznaczonych trudnościami, chorobą i cierpieniem. Franciszek odwiedza je raz w miesiącu począwszy od Roku Miłosierdzia, gdy wprowadził ten zwyczaj.

W ośrodku w Parco delle Sabine w dzielnicy Bufalotta przebywają osoby dotknięte chorobą Alzheimera; otoczone są tam opieką, uczą się różnych aspektów codziennego życia i integrują się.

Patronem placówki jest jej założyciel profesor Emmanuele F.M. Emanuele, inicjator nowych form opieki nad osobami dotkniętymi tą chorobą. Oprowadził on papieża po ośrodku.

Watykan, informując w komunikacie o tej wizycie, podkreślił, że intencją Franciszka było zwrócenie uwagi na ryzyko wykluczenia i samotności, na jakie narażeni są chorzy oraz na konieczność uświadomienia sobie potrzeb i godności tych, którzy cierpią na tę chorobę i tych, którzy są obok nich.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama