107,6 FM

Katowice: droga krzyżowa na ulicach miasta

W Katowicach prawie 2 tysiące wiernych wzięło udział w nabożeństwie drogi krzyżowej. Modlitwa i rozważanie stacji drogi krzyżowej miały miejsce na ulicach miasta.

Wierni z Katowic przeszli Drogą Krzyżową ulicami miasta. Modlitwom przewodził metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Nabożeństwo rozpoczęło  się przy krzyżu obok kopalni Wujek:

Katowice: droga krzyżowa na ulicach miasta   Katowice: droga krzyżowa przeszła ulicami miasta ks. Sebastian Kreczmański

Trasa nabożeństwa wiodła od krzyża spod kopalni Wujek aż do katowickiej katedry. - To dla każdego z nas ważne wydarzenie - mówił proboszcz parafii św. Ap. Piotra i Pawła, ks. Andrzej Nowicki:

Katowice: droga krzyżowa na ulicach miasta   Katowice: droga krzyżowa przeszła ulicami miasta. Ks. Andrzej Nowicki ks. Sebastian Kreczmański

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej w katedrze Chrystusa Króla, katowiccy duszpasterze zaprosili na wieczór konfesjonałów. Podobne nabożeństwa odbyły się w innych śląskich miastach.

Czytaj więcej: Abp Wiktor Skworc: jesteśmy spod znaku krzyża

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama