107,6 FM

Katastrofa na "najbardziej niebezpiecznym lotnisku świata"

Lądują na nim samoloty, które transportują m.in. uczestników wypraw na Mount Everest.

Lotnisko w Lukli w Nepalu ma opinię jednego z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Swoją czarną legendę zawdzięcza bardzo krótkiemu pasowi startowemu, który z jednej strony jest ograniczony urwiskiem, a z drugiej skałą. Na co dzień lądują tutaj śmigłowce i niewielkie samoloty pasażerskie, które przewożą między innymi uczestników wypraw na najwyższy szczyt świata - Mount Everest. Port lotniczy im. Tenzinga i Hillarego obsługuje loty ze stolicy Nepalu - Katmandu. Sama Lukla jest położona na wysokości około 2860 m.n.p.m. 

W niedzielę rano po raz kolejny doszło tu do katastrofy. Samolot linii Summit Air rozpoczął procedurę startu, ale uderzył w stojący w pobliżu pasa startowego helikopter. W wypadku zginęły 3 osoby, z cztery zostały ranne. Ofiarami są pilot śmigłowca i policjanci, którzy stali przy tej maszynie. Ranni zostali przetransportowani do Katmandu.  

 

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama