107,6 FM

Matka Teresa z Kalkuty używała mowy nienawiści?

Według Twittera najwyraźniej tak. Senator Ted Cruz zapytał o to przedstawicieli Twittera i Facebooka. Dostał 12 sekund ciszy.

Chyba nikt nie pomyślałby, że Matka Teresa z Kaltury mogłaby używać mowy nienawiści i w dodatku, że media społecznościowe postanowią zablokować komentarz z jej cytatem. 

Naukowcy stworzyli szczegółowe obrazy serca dziecka w łonie matki

Komentarz, o którym mowa został opublikowany przez organizację pro-life, a tweet zawierał następujące słowa Matki Teresy: "Aborcja jest przeciwko kobietom. Trzy czwarte ofiar to kobiety. Połowa to dzieci i wszystkie matki." Nie ma tu nic związanego z nienawiścią. Jest tu spojrzenie na kobiety jako ofiary. Jednak dla Twittera było to obraźliwe. Tweet został zablokowany z powodu naruszenia zasad firmy. 

W Senacie zostało zwołane przesłuchanie w celu zbadania, czy w dwóch dużych firmach mediów społecznościowych występuje stronniczość polityczna. Senator Ted Cruz zaprezentował tweet przedstawicielom Facebooka - Pottsowi i Twittera - Monje. Powiedział przy tym: „Wielokrotnie zdarzały się przypadki, że wpisy w szczególności grup pro-life, były blokowane. Przykładem tego jest ten tweet, który mówi, że aborcja jest przeciwko kobietom i jest to cytat z Matki Teresy i został zablokowany." 

"Jest to niezwykłe, że Matka Teresa jest teraz uważana za kogoś, kto sieje mowę nienawiści. Czy któryś z was zgadza się z twierdzeniem, że Matka Teresa sieje mowę nienawiści?"

Po wygłoszeniu tych słów na sali nastąpiła 12 sekundowa cisza. Ted Cruz powtórzył pytanie, przedstawiciel Twittera starał się jak mógł, by odpowiedzieć wymijająco. Ted Cruz powtórzył pytanie, na co usłyszał, że "każdy tweet ma jakiś kontekst". Przedstawiciel Facebooka stwierdził, że taki komentarz nie naruszałby ich zasad. 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama