107,6 FM

Ogarniamy tydzień

Rozpoczęliśmy najważniejszy tydzień w roku. Przed Triduum Paschalnym odbędzie się jeszcze parę ważnych rzeczy.

W poniedziałek wieczorem w Gliwicach odbędzie się Droga Krzyżowa z katedry do kościoła  redemptorystów (rozpoczęcie o 18.30). We wtorek Droga Krzyżowa ulicami Tarnowskich Gór rozpocznie się o 18.45 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W Wielką Środę w kościele św. Anny w Zabrzu odbędzie się tradycyjny koncert pasyjny. Będzie można wysłuchać "Requiem" Mozarta. Jest to zarazem koncert w 25. rocznicę śmierci Norberta Kroczka, założyciela Chóru "Resonans con tutti".

W niektórych kościołach odbędzie się Noc Konfesjonałów, a w czwartek przed południem w katedrze Msza Krzyżma. Potem już rozpocznie się celebracja Triduum Paschalnego.

W gliwickiej katedrze 18 kwietnia o 18.00 Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczyć będzie bp Andrzej Iwanecki; 19 kwietnia o 18.00 liturgii Wielkiego Piątku - bp Gerard Kusz. Wigilia Paschalna, której przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec, rozpocznie się 20 kwietnia o 21.00. Uroczystości będą transmitowane przez TV Imperium.

W Poniedziałek Wielkanocny odbędą się dwie procesje konne - w Ostropie i Żernicy. Można także dalej zapisywać się na krajową konferencję pt. "Uczeń - misjonarz Ducha Świętego".

Szczegóły tych i innych wydarzeń na naszej stronie gliwice.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama