107,6 FM

Była córką ubogiego młynarza. 11 II 1858 r. po raz pierwszy objawiła się jej Matka Boża

Co ciekawe, Kościół nie wyniósł Bernadetty na ołtarze ze względu na głośne objawienia Maryi, ale ze względu na jej osobistą świętość.

Patronką dnia (16 kwietnia) jest św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica. 

Maria urodziła się w 1844 r. Była córką ubogiego młynarza. 11 lutego 1858 r. po raz pierwszy - w pobliżu groty Massabielle - Bernadetcie objawiła się Matka Boża. Wezwała ją do modlitwy różańcowej oraz do czynów pokutnych w intencji nawrócenia grzeszników. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin 

Niestety, niedożywienie, ciężka praca i choroby powoli coraz bardziej wyniszczały osłabiony organizm. Stan zdrowia dziewczyny pogarszał się z dnia na dzień. Zmarła 16 kwietnia 1879 r., mając 35 lat. 

Kościół nie wyniósł Bernadetty na ołtarze ze względu na głośne objawienia Maryi, ale ze względu na jej osobistą świętość. W czasie procesu kanonizacyjnego stwierdzono, że jej ciało, mimo upływu czasu, pozostało nienaruszone. W 1925 roku papież Pius XI ogłosił Marię Bernadettę błogosławioną, a w roku 1933 zaliczył ją uroczyście w poczet świętych.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama