107,6 FM

Morawiecki: Od władz Francji będzie zależało, w jakim stopniu pomożemy w odbudowie Notre Dame

Zadeklarowałem prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi naszą pomoc przy odbudowie katedry Notre Dame; od decyzji władz francuskich będzie zależało to, w jakim stopniu będziemy mogli dopomóc w tej odbudowie - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej w Chicago, szef polskiego rządu został zapytany, jak Polska może pomóc przy odbudowie katedry Notre Dame.

"Zadeklarowałem prezydentowi Macronowi naszą pomoc przy odbudowie katedry Notre Dame, ponieważ jest ona w jakimś sensie naszym wspólnym, wielkim europejskim chrześcijańskim dziedzictwem" - odarł Morawiecki.

"Oczywiście od decyzji władz francuskich będzie zależało to, w jakim stopniu będziemy mogli dopomóc w tej odbudowie" - zaznaczył premier.

Ogień w paryskiej katedrze pojawił się w poniedziałek tuż przed godziną 19 obejmując szybko iglicę i dach nawy poprzecznej. Wkrótce rozszerzył się na cały dach. Iglica spłonęła i zawaliła się. Pożar udało się do północy opanować na tyle, że strażacy podali, iż struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział odbudowę Notre Dame.

« 1 »
 • jurek
  17.04.2019 08:41
  W ramach "pomocy na miejscu" zapewne najpierw z rekonesansem (samolotem rządowym) pojada dwie Panie Beaty
 • Dawid
  17.04.2019 10:31
  Panie Jurku ja bym sie wstydzil za taki komentarz... wydaje mi sie ze to szlachetne pomagac w odbudowie dziedzictwa ludzkosci i naszej kultury...wstydzil by sie Pan
  doceń 3
 • postulat
  17.04.2019 10:47
  Niech rząd pisowski przestanie w końcu szastać pieniędzmi podatników i pomagać całemu światu.A to odbudowa Syrii, a to pożary w Szwecji, teraz obiecuje odbudowe Notre Dame. No chyba ,że Macron dobrze zapłaci...wtedy inna rozmowa
  doceń 8
 • md
  17.04.2019 13:00
  Przypominam, że w Gdańsku popękał się kościół św. Mikołaja. Czekam na słowa premiera "Od władz Gdańska będzie zależało, w jakim stopniu pomożemy w odbudowie kościoła św. Mikołaja."

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama