107,6 FM

Beata Białowąs: Wciąż musimy promować szkolnictwo zawodowe

Wciąż musimy promować szkolnictwo zawodowe - mówiła w Radiu eM Beata Bialowąs, Dyrektor Naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Beata Białowąs: wciąż musimy promować szkolnictwo zawodowe (27.04.2019).
Radio eM

Jak zauważyła w „Rozmowie poranka” Beata Białowąs, przez szereg lat w Polsce stawiano na szkoły średnie ogólnokształcące i później studia wyższe, tymczasem potrzebujemy rzemieślników. Mimo że od kilku lat powróciły szkoły branżowe, to jednak potrzeba jeszcze dobrych kilkunastu lat ich promowania i zmieniania mentalności społecznej. Dlatego niedawno zostało podpisane porozumienie o współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego, w szczególności realizacji praktycznej nauki zawodu. Sygnatariusze to: Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Częstochowie oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Wkrótce, bo jesienią tego roku, katowicka Izba Rzemieślnicza zacznie realizację projektu „Śląskie. Zawodowcy”. Dzięki niemu uczniowie będą mogli skorzystać ze staży, praktyk i szkoleń zawodowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama