107,6 FM

Skup plastikowych butelek ratunkiem dla środowiska

Skup plastikowych butelek ma być ratunkiem dla środowiska. Kaucja na plastikowe butelki to rozwiązanie funkcjonujące już w kilkunastu krajach Europy.

Taki skup "butelek pet" ma być też wzorem dla nas - przyznał niedawno minister środowiska Henryk Kowalczyk. Jak dodał szef resortu niewykluczone, że zagości również w Polsce. "Rozważamy różne systemy kaucyjne, nie tylko do plastiku, ale również do szkła" - mówił dziennikarzom minister Kowalczyk. A my pytaliśmy mieszkańców regionu, ile powinna wynosić kaucja za jedną taką butelkę:

W krakowskim Urzędzie Miasta dzisiaj stanął pierwszy w Polsce automat skupujący plastikowe butelki. Za każdą przyniesioną przez mieszkańca butelkę automat ma wydawać 10 groszy. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w Sosnowcu, ale tam 10 groszy z każdej butelki miasto przeznacza na rozwój lokalnego sportu. - Mówi Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu:

Skup plastikowych butelek ratunkiem dla środowiska   Maszyna do segregacji plastiku Marcin Iciek /Radio eM

Tymczasem radny Łukasz Litewka postuluje, by te pieniądze szły bezpośrednio do rąk oddających butelki:

Jak poinformowało biuro prasowe sosnowieckiego magistratu, samorząd póki co nie planuje zmian w funkcjonującym systemie.

Skup plastikowych butelek ratunkiem dla środowiska   Oddając butelki można wesprzeć lokalny sport Marcin Iciek /Radio eM
« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama