107,6 FM

Kochani Czytelnicy!

Niech te szczególne dni Wielkanocnych Świąt wypełnią Was nadzieją, że pomiędzy naszą zniszczalność, niechwalebność i słabość wszedł Zmartwychwstały Pan.

Odtąd naszym udziałem jest niezniszczalność, chwalebność i moc. Niezniszczalni, chwalebni i mocni trwajmy w paschalnej radości, która niech nigdy w nas nie gaśnie, przytłumiona grzechem!

życzy zespół serwisu gosc.pl

Drodzy Czytelnicy!

Oto jest dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy. Określmy ten dzień słowami Apostoła. O dniu, który Pan uczynił, „niegdyś byliście ciemnością, teraz zaś jesteście światłością w Panu” (Ef 5,8). Niegdyś – mówi – byliście ciemnością. Byliście czy nie? Przypomnijcie sobie wasze czyny, czy nie byliście… Spójrzcie na wasze sumienia, czego się wyrzekliście. Ponieważ więc „niegdyś byliście ciemnością, teraz zaś jesteście światłością”, ale nie w sobie samych, lecz „w Panu, postępujcie jak synowie światła”.

Fragment mowy św. Augustyna z Hippony na Niedzielę Zmartwychwstania, IV wiek (tłum. ks. Przemysław M. Szewczyk)

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama