107,6 FM

Katowice: Miserere mei Deus – Muzyka na Wielki Piątek

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”, pod dyrekcją Anny Szostak wystąpi z wyjątkowym pasyjnym koncertem w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Stanowi on dla wielu słuchaczy nieodłączny element wielkopiątkowego misterium.

Koncert zatytułowany „Miserere mei Deus – Muzyka na Wielki Piątek” rozpocznie się 19 kwietnia br. o godz. 23.00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. W programie ponownie słynne Miserere Gregorio Allegriego, a także inne utwory przygotowane specjalnie na tegoroczny koncert. Artyści podobnie jak w latach poprzednich rozpoczną koncert procesją w średniowiecznych habitach, wprowadzając wszystkich w odpowiedni nastrój tego wyjątkowego wydarzenia. Tym razem do cyklu "Muzyka na Wielki Piątek" udało się do zaprosić wybitnego wiolonczelistę, Marcina Zdunika, który wykona z zespołem kilka utworów. Zaprasza  Anna Szostak, dyrektor zespołu:

Koncert „Miserere mei Deus – Muzyka na Wielki Piątek” Patronatem Honorowym objęli: prezydent Katowic, Marcin Krupa oraz arcybiskup, metropolita katowicki Wiktor Skworc, zaś patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio eM.

Kto nie będzie mógł osobiście wziąć udziału w koncercie Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak zapraszamy na 107,6 fm. Transmisję przeprowadzi Radio eM.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama