107,6 FM

Jakub Śnieć: to dla mnie wielkie wyróżnienie, że będę nieść krzyż w Koloseum

Działacz duszpasterstwa akademickiego Morasko podkreślił, że zaniesie w sercu ubogich i wykluczonych.

Śnieć zaznaczył: "Będzie to dla mnie niezwykłe przeżycie duchowe poprzez rozpamiętywanie poszczególnych wydarzeń Męki Pana Jezusa oraz wczuwanie się w Jego przeżycia. Gdy będę niósł krzyż Chrystusa, w moim sercu na pewno pozostaną, tak jak pisze w swoich rozważaniach Drogi Krzyżowej siostra Eugenia Bonetti, wszyscy ubodzy, wykluczeni ze społeczeństwa, ofiary naszego egoizmu i naszych zamkniętych serc".

Tak odniósł się do tekstu przygotowanego na nabożeństwo pod przewodnictwem papieża Franciszka przez włoską zakonnicę Eugenię Bonetti. Rozważania są poświęcone ofiarom niewolnictwa i handlu ludźmi.

"To niesamowite, jak te rozważania i problem ubóstwa, który w nich się pojawia, łączy się z patronem mojego duszpasterstwa z Poznania. Jest nim błogosławiony Pier Giorgio Frassati" - zauważył.

Śnieć będzie niósł krzyż przy siódmej stacji wraz z Różą Miką również z Polski.

Krzyż nieść będą też m.in. rodziny z Rzymu, siostry palotynki z Brazylii i Indii, ksiądz z Syrii, osoby niepełnosprawne z opiekunami.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama