107,6 FM

Wielka Sobota. Adoracja przy Bożym grobie

We wszystkich kościołach dziś przez cały dzień przy Bożych grobach trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. To jednak nie figura Jezusa leżąca w Bożym grobie jest najważniejsza.

Dziś Wielka Sobota. To dzień, w którym katolicy wpatrują się w Boży grób. Tam zazwyczaj leży symboliczna figura Jezusa. - To jednak nie ona jest najważniejsza - mówi ks. Leszek Makówka, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach:

Tradycja budowy Bożych grobów w kościołach została do nas przeniesiona z Ziemi Świętej. Prawdziwy grób Jezusa mieści się w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W katowickiej Katedrze Chrystusa Króla grób Jezusa nawiązuje do roku duszpasterskiego, który właśnie przeżywamy, a który poświęcony jest Duchowi Świętemu. - W teologii katolickiej wylanie Ducha Świętego jest owocem męki i śmierci Jezusa - wyjaśnia ks. Łukasz Gaweł, proboszcz parafii katedralnej:

Najświętszy Sakrament w Bożym grobie będzie można dziś adorować aż do wieczornych ceremonii Wielkiej Soboty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama