107,6 FM

Ja nie umieram, ja wchodzę w życie

Dlaczego ciągle umieramy, skoro Jezus zmartwychwstał? - pytamy ocierając łzy nad grobami tych, których kochamy. Nicky Gumbel porównał naszą sytuację do zakończenia II wojny światowej.

Po inwazji aliantów w Normandii losy konfliktu były przesądzone, ale walka wciąż trwała. - Dziś żyjemy w okresie oczyszczania pola po bitwie. Wróg, choć nadal potrafi powodować straty, jest rozbrojony, pokonany i pozbawiony nadziei. Gdy Jezus powróci, szatan zostanie ostatecznie zniszczony. Żyjemy między D-Day - krzyż a VE-Day - powrót Jezusa.

Prowadzimy triumfalną kampanię pod sztandarem zwycięskiego Baranka. Szatan nie ma już nad nami władzy. Wciąż umieramy, ale fizyczna śmierć to już tylko "cień śmierci", zaledwie draśnięcie, otarcie spowodowane przejściem przez ciasną bramę wiodącą do wiecznego szczęścia.

"Ja nie umieram, ja wstępuję w życie" - mówiła Mała Święta Tereska z Lisieux. Dzięki śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa nasza śmierć jest tak naprawdę wchodzeniem w życie, które nigdy się nie kończy.

O Chrystusie, który jest pierwszym wśród żywych, pisze Franciszek Kucharczak w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mee...
  21.04.2019 12:44
  Czlowiek nie umiera, bo zostal stworzony na podobienstwo Boga, a Bog jest Duchem...umieramy zatem ze wzgledu na swe wybory, ktore czynimi w pelnej wolnosci - danej nam przez Stworzyciela bedac w ciele. Ci zatem, ktorzy poprzez swoje wybory - zatwardza swoje serca, tak, ze nie bedzie nadzei - zatwardzialosci jeszcze zostanie im dodane i umra na wieki, wiekow czyli nie dostapia zycia wiecznego i sprawiedliwosci, ktora po sadzie ostatecznym na pustyni nastapi i niebo, i ziemia pierwsze przemina, i cierpienia i chorob juz nie bedzie...A Chrystus Krol wprowadzi wybranych, ktorych trudno bedzie zliczyc z roznych narodow, plemion i jezykow do ziemi obiecanej, ktora Bog obiecal ojcom naszym. Zatem, ci co otrzymaja nawe serca i ciala po sadzie ostatecznym nie stana juz wiecej przed wyborami dobra, a i zlo nie bedzie zwodzic, bo zla nie bedzie...A beda Chwalic Pana.
  doceń 0
 • gut
  21.04.2019 16:03
  /„Padnij — powstań” to zaledwie czas rekruta. „Zgiń — zmartwychwstań” — to dopiero życie./ ;)

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama