107,6 FM

Rektor KUL: Nadzieja jest potrzebna człowiekowi, by mógł on żyć pełnią życia

"Nasze życie jest duchową wędrówką pełną wciąż nowych wyzwań. Potrzebujemy więc ducha nadziei, by ustawicznie je przekształcać i pogłębiać, nadawać mu nowy sens" - pisze rektor KUL w liście na drugi dzień świąt Wielkanocy, który czytany jest w wielu kościołach w Polsce.

Tegoroczny list nosi tytuł "Zmartwychwstały Chrystus ostoją naszej nadziei".

Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński, przywołując słowa św. Pawła z Listu to Rzymian: „Bóg, dawca nadziei, niech wam udzieli pełni radości i pokoju w wierze, abyście mocą Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję”, podkreśla, że to wielkanocne życzenie jest potrzebne ludziom wszystkich czasów, potrzebne jest także nam, współczesnym.

"Dziś bowiem tak łatwo odebrać człowiekowi nadzieję - pisze ks. prof. Dębiński. - Wielu ją utraciło wskutek różnego rodzaju trudności, rozczarowań i zawiedzionych oczekiwań. Dla wielu powodem jej utraty stało się doświadczenie nieprawości, kolejnych odsłon słabości i grzechu, także ludzi Kościoła. Rodzi to pesymizm, lęk, rozpacz, ucieczkę w złudzenia". 

Rektor zwraca uwagę, że nadzieja na spotkanie z Bogiem, który jest celem naszego życia, sprawia, że intensywniej Go szukamy. "Ona też pomaga nam patrzyć na świat w świetle naszego powołania do nieśmiertelności. (...) W perspektywie naszej chrześcijańskiej nadziei - zrodzonej z wielowiekowego doświadczenia Kościoła i naszych osobistych doświadczeń, że Chrystus nigdy nie zawodzi - lepiej dostrzegamy, iż nic na ziemi nie jest ostateczne, kompletne, skończone".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • NIERAJ
    22.04.2019 16:35
    Strasznie ciężki tekst listu. W poniedziałek Wielkanocny kiedy odbywają się chrzciny i przychodzi do kościoła wielu niewierzących, jest świetna okazja do głoszenia Zmartwychwstałego, zamiast czytania przymulonych naukowych tekstów. Może wtedy ktoś by uwierzył, a tak marnowany jest być może ważny i jedyny dla niektórych moment....
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama