107,6 FM

Co dla Boga jest najważniejsze?

Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. J 3,17

Jezus powiedział do Nikodema:
«Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby jego uczynki nie zostały ujawnione. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki zostały dokonane w Bogu».


Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. J 3,17

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Andrzej Macura
Gość Niedzielny

Wiele ważnych myśli. O wierze jako drodze prowadzącej do zbawienia, o potępieniu tych, którzy nie wierzą, o powodach, dla których ludzie wolą ciemność niż światło. I ta dla mnie dziś najważniejsza: o woli Boga, by nie potępiać świata, ale go zbawić. To niby oczywistość. Trochę jednak zaskakująca. Zwłaszcza gdy spojrzeć na jej konsekwencje. Jesteście winni, jesteście do niczego, koniecznie musicie się poprawić. Tak często widzimy Boga jako wiecznego zrzędę. Tymczasem On nie stawia na pierwszym miejscu sprawiedliwości. Dla Niego najważniejsze jest, by nas zbawić. Często kosztem odstępowania od sprawiedliwości i darowania nam naszych win. Jeśli przebaczenie ma doprowadzić do tego, że staniemy się lepsi, Bóg nie ma oporów. A my? Też chyba powinniśmy ponad domaganie się sprawiedliwości stawiać ludzkie zbawienie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • albert
  01.05.2019 09:10
  Większość ludzi nie wie co to jest dobro, co to jest zło, co to jest religia i nie wie co to jest otwarcie się na prawdę, a nawet co to jest prawda. Wiedza w tych sprawach, jest niezbędnie potrzebna, aby być zdolnym do przyjęcia Nauki Chrystusa. Ludzie głupi nawet nie wiedzą że brodzą w ciemności.
  doceń 0
 • katolik
  04.05.2019 13:55
  Każdy człowiek ma wolną wolę i może wybrać wieczność dla siebie dobrą lub złą. Żeby iść do piekła nie trzeba robić nic. Żeby się zbawić należy się mocno starać. Św. Piotr napisał: "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?" 1P 4:18 Słowa Pana Jezusa nie pozostawiają żadnych wątpliwości. "Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą." Mt 7:13
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter